Bülent Şencer

“Duayen Bankacı” Bülent Şenver, uluslararası bir bağımsız dış denetim şirketinde on bir yıl görev yaptıktan sonra bankacılık hayatına atıldı.

Türk bankacılık sistemi için Merkez Bankası tarafından yaptırılan tekdüzen hesap planı, yönetim raporlama sistemi ve uzaktan gözetim sistemi ve erken uyarı sistemi gibi uygulamaların proje başkanlığı görevini üstlendi.

Yirmi beş adet Türk bankasının bağımsız dış denetiminde görev aldıktan sonra Şenver, çeşitli bankalarda sırasıyla önce Genel Müdür Yardımcısı, sonra Genel Müdür ve daha sonra da Yönetim Kurulu Başkanı olarak çalıştı.

Duayen bankacı Bülen Şenver, Türk bankacılığının geliştiği yıllarda birçok yeni bankacılık uygulamasına imzasını attı. Birçok yeni bankacılık ürün ve hizmeti yaratıp Türk halkına sunan Şenver, Kapital Dergisi ve Cosmopolitan dergisi tarafından iki kez “Yılın Bankacısı” seçildi.

“Kurumsal Yönetim”, “Stratejik Planlama”, “Risk Yönetimi” ve “Etik Liderlik” konularında şirket sahiplerine ve üst yönetimlerine “Stratejik Danışmanlık ve Koçluk”hizmetleri veren Şenver, çeşitli üniversitelerde de “Bankacılık” ve “Etiik” konularında dersler vermektedir.

“Türkiye Etik Değerler Merkezi” ve “Türklider Merkezi”’nin kurucusu olan Bülent Şenver, “Banka Bilançoları Nasıl Analiz Edilir”, “Kulağınıza Küpe Olsun”, “Gençlere Mektup” ve “Başarı Hapı Başardin” isimli kitapların da yazarıdır.

Bülent Şenver, Etik Değerler Merkezi Derneği Kurucu Onursal Başkanı ve “Herkese Kitap Vakfı” Kurucu Genel Başkanıdır.