TURYAP GAYRIMENKUL GELİŞTİRME VE YATIRIM PROJESİ GOLFKENT’TE

TURYAP GAYRIMENKUL GELİŞTİRME VE YATIRIM PROJESİ GOLFKENT’TE

TURYAP’ın yeni projesi, Başkent’in yeni yaşam merkezi Ankara Golfkent, 23 Ekim Pazar günü klasik otomobil yarışlarına ev sahipliği yaptı. Etkinlikte 40 yarışçı, klasik otomobilleri ile kendilerine verilen görevleri en kısa sürede bitirmeye çalıştılar.

Başkentin gözdesi olmaya aday olan TURYAP’ın yeni projesi Golfkent, 23 Ekim’de Ankara’nın en ilginç etkinliklerinden birini gerçekleştirdi. Klasik otomobilleriyle yarışmaya katılan 40 yarışmacı birbirinden zor ve eğlenceli etapları geçmek için çaba sarf ettiler. 

Yarışmadan önce kahvaltıda buluşan katılımcılar ve yarışmacılar, sonrasında klasik arabaların performans sunumlarını izlediler. Çeşitli meslek ve sosyal gruplara dahil 40 yarışmacı ve yardımcıları, aileleri ile birlikte; kahvaltı sonrası ilk golf eğitimlerini alarak atışlar yaptılar. Birbirinden değerli klasik otomobillerin  görsel zenginliğini izlemenin yanı sıra golf atışları gerçekleştirip, bu elit spora özgü terimlerle tanıştılar. 


Start anında yarışmacılar tek tek araçları ile birlikte anons  edilerek konuklara tanıtıldı. Ardından yarışmacılar kendilerine verilen bulmacaları, görev noktalarına giderek çözmeye çalıştılar. 


TURYAP başkanı Azmi Sarıbay da otomobillerin startına bayrak kaldırarak etkinliğe renk kattı. Golf sporunun önemine dikkat çeken Sarıbay, ‘’golf bahane muhabbet şahane’’  diyerek golf sporunun bir sosyalleşme aracı olduğuna dikkat çekti. 


TURYAP Genel Müdür Yardımcısı Deniz Çağlar ise Golfkent ile ilgili “Amacımız Ankara’nın oksijen zengini topraklarda yükselen yeni değeri Golfkent’te kültürel ve sportif derinliği olan böylesi etkinliklerle başkentlileri buluşturmaktır.” dedi.