Uşak’ın En Büyük Balo Salonu Açıldı

Uşak’ın En Büyük Balo Salonu Açıldı

Uşak’ın tanınmış iş adamlarından Ümit Karaçay'ın oğlu olan Mustafa Aycan Karaçay, bölgenin oldukça yakından tanıdığı bir isim. Sivil toplum kuruluşlarında aktif rol alan Karaçay, Uşak Genç İşadamları Derneği ve Uşak Sanayici İşadamları Derneği üyesi.

p.p1 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; text-align: justify; line-height: 11.0px; font: 71.0px Helvetica} p.p2 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; text-align: justify; line-height: 11.0px; font: 9.5px 'Times New Roman'} p.p3 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; text-align: justify; line-height: 11.0px; font: 9.5px Helvetica; min-height: 11.0px} p.p4 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; text-align: justify; line-height: 11.0px; font: 9.5px 'Times New Roman'; min-height: 10.0px} p.p5 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 10.0px 'Swis721 BlkCn BT'} p.p6 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; text-align: center; font: 11.0px Helvetica} span.s1 {letter-spacing: -0.2px} span.s2 {letter-spacing: -0.3px}

U

şak’ın tanınmış ailelerinden Karaçay’lar, yeni yatırımıyla tüm dikkatleri üzerine çekti. Ailenin son girişimi olan Can Palas Kongre, Konferans ve Balo Salonu, kentin en büyük, bölgenin ise sayılı merkezlerinde. 2 katlı, beş bin metrekare olan salon, Uşak’ın marka yapıları arasında. Bina içindeki akustik, ses ve ışıklandırma sistemi ve hizmet kalitesiyle kentin simgeleri arasına giren Can Palas Kongre, Konferans ve Balo Salonu, kent merkezine sadece 3 kilometre uzaklıkta. Bununla beraber Can Palas, özellikle bölge iş dünyasının yakından takip ettiği bir mekan olarak kabul görüyor. Seminerler, şirket toplantıları, balo ve kokteyler başta olmak üzere, çok sayıda seçkin organizasyona ev sahipliği yapan Can Palas Kongre, Konferans ve Balo Salonu, genç girişimci Ümit Karaçay tarafından kurulmuş. 


Türkiye’nin en saygın iş dünyası ekonomi ve politika yayınlarından Ekonometri dergisine verdiği röportajda, balo salonu açmasındaki asıl sebebin fotoğraf alanındaki deneyimlerinin bir üst basamağı olarak gördüğü bu alanı değerlendirmek olduğunu açıklayan Karaçay, Can Palas Kongre, Konferans ve Balo Salonu ile oldukça önemli bir boşluğu doldurduklarını kaydediyor. 


Aycan Karaçay Ekonometri dergisi Uşak Temsilciliği’nden Engin Er’in sorularını yanıtladı; 


Kendinizden bahseder misiniz?

1980 Uşak doğumluyum. Babam Ümit Karaçay, kentin en eski fotoğraf stüdyolarından Foto Can’ın kurucusu. Ben ise bu alana faaliyet gösteren ikinci kuşağım. Babam Ümit Karaçay özellikle eğlence sektöründeki açıkları öngören bir isim. Fotoğrafçılıkla başladığı iş hayatında düğün salonu işi ile devam etmiş. Uşak'ın en eski düğün salonu olan Belediye Düğün Salonu'nu satın alan babam Ümit Karaçay,  mekanın adını Can Düğün Salonu olarak değiştirmiş. Son olarak da Bölme yolu üzerindeki Can Palas Kongre, Konferans ve Balo Salonu'nu kurmuş. 


Can Palas Fotoğrafçılık hakkında bilgi verir misiniz?

Stüdyomuzda çalışan fotoğrafçılarımızın tamamı alanında uzman isimlerden oluşuyor. Yurt içinde ve yurt dışındaki fotoğraf seminer ve eğitimlerine gönderdiğimiz ekibimiz, son yılların 'yükselen değeri' özel gün fotoğrafçılığı alanında adından söz ettiriyor. Bu arada, fotoğrafçı arkadaşlarımızın çok sayıda sertifika ve katılım belgesi sahibi olduğunu da belirtmek isterim. Diğer yandan, kullandığımız ekipmanlar konusunda oldukça hassasız. Son teknoloji fotoğraf makinesi ve ekipmanları kullanırken, stüdyo donanımlarımız da son model ürünlerden oluşuyor. 


Can Palas Kongre, Konferans ve Balo Salonu’ndan bahseder misiniz?

Merkezimiz Uşak’ın en büyük, bölgenin ise sayılı merkezlerinden. Burada aklınıza gelebilecek her çeşit organizasyon ve eğlence etkinlikleri yapılıyor. 2 bin 500 metrekare açık, 2 bin 800 metrekare kapalı alanı sahip Can Palas Kongre, Konferans ve Balo Salonu, özellikle akustik, ses sistemi ve ışıklandırma kabiliyetiyle dikkat çekiyor. Ayrıca hizmet kalitemiz konusunda da oldukça başarılı olduğumuzu düşünüyorum. 


Can Palas özellikle hangi alanlarda faaliyet gösteriyor?

Can Palas Kongre, Konferans ve Balo Salonu’nda özellikle şirket toplantıları, siyasi etkinlikler, eğitim seminerleri, balo, nişan ve düğün etkinlikleri başta olmak üzere her çeşit organizasyon yapılabilir. 


Eksİğİ Gördü, Yatırımı Yaptı

Kongre ve Balo Merkezi yapma fikri nereden çıktı?

Sizin de bildiğiniz gibi kökenimiz fotoğrafçılıktan geliyor. Bu alanda Uşak’ın en eski stüdyolarından biriyiz. Stüdyomuzda özel gün çekimleri de yoğun olarak yapılıyor. Dolayısıyla bu alandaki ihtiyaçları öngörebilmemiz oldukça rahat oldu. 


Maalesef, Uşak’ta organizasyon yapmak için ulusal standartlarda bir merkezimiz yoktu. Kent dışından siyasiler geldikleri zaman onların sunumlarını yapabilecekleri, şirket yemeklerinin gerçekleştirileceği ve düğün ile nişan gibi önemli günlerin kutlanacağı mekân sıkıntısı oldukça büyüktü. Biz de bu eksiklikten yola çıkarak Can Palas Kongre, Konferans ve Balo Salonu’nu kurmaya karar verdik.   

Merkezinizde ne tür etkinlikler gerçekleştiriliyor?

Can Palas Kongre, Konferans ve Balo Salonu, adından anlaşılabileceği gibi organizasyonların gerçekleştirilebileceği bir mekân. Başta düğün, nişan ve sünnet kutlamaları olmak üzere; siyasi sunumlar, şirket toplantı ve yemekleri, eğitim seminerleri ve iş toplantıları taleplerinde hizmet veriyoruz. 


Kalİtelİ Hİzmet

Can Palas Kongre, Konferans ve Balo Salonu kurucusu Ümit Karaçay'ın oğlu Aycan Karaçay, Ekonometri dergisine verdiği röportajda yeni yatırımlarını anlattı. Merkezlerinin Uşak’ın en büyük, bölgenin ise sayılı kongre ve eğlence merkezlerinden olduğunu vurgulayan Karaçay, mekanlarındaki hizmet kalitesinin yüksekliğine de dikkat çekti.  

Can Palas Kongre, Konferans ve Balo Salonu’nun ‘alışılmış bir tesis’ olmadığını belirten Karaçay, merkezlerindeki hizmet kalitesinin kolay yakalanılamayan bir başarı olduğunu kaydetti. Servi personelinden mutfak çalışanlarına, fotoğraftan halkla ilişkiler ve süsleme birimlerine kadar her alanda uzman personel ile çalıştıklarını sözlerine ekleyen Aycan Karaçay, başarının tesadüf olmadığını da sözlerine ekliyor. 


Can Palas Kongre, Konferans ve Balo Salonu’nu kurmadan önce gerek yurt içi, gerekse yurtdışında çok sayıda merkezi gezme imkanı bulduğunu belirten Karaçay, bu merkezlerde gördükleri Can Palas Kongre, Konferans ve Balo Salonu’nda uyguladığını sözlerine ekledi.