Trakya’nın ilk Gastronomi oteli Arcadia Bağlarında açılıyor

Trakya’nın ilk Gastronomi oteli Arcadia Bağlarında açılıyor

Arcadia Bağları, Antik çağlardan 19. yüzyıla kadar ünlü bir teruar olan Kırklareli bölgesinde Cumhuriyet döneminin ilk büyük şato tipi bağ yatırımı olarak 2000’li yıllarda dikildi.

p.p1 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; text-align: justify; line-height: 11.0px; font: 40.0px 'Times New Roman'} p.p2 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; text-align: justify; line-height: 11.0px; font: 9.5px 'Times New Roman'} p.p3 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; text-align: justify; line-height: 11.0px; font: 9.5px 'Times New Roman'; min-height: 10.0px} span.s1 {letter-spacing: -0.1px}

Lüleburgaz’ın kuzeyi ile Istranca dağları arasında konumlanan Arcadia bağları  projesi  200 hektarlık arazide bağları, bahçeleri, meyvelikleri, bostanları, şato tipi üretimhanesi, meşe koruları ve irili ufaklı çiftlikleri ve butik oteli ile doğanın ortasında bir gastronomi merkezi olacak.  2012 yılından bu yana bağlarda yaz mevsiminde yerli ve yabancı günübirlik ziyaretçiler ağırlanıyor. 


Arcadia bağları projesinin ikinci aşaması bu yıl yine ilklerle hayata geçiyor:  


Trakya bölgesinin ilk  Spa ve Gastronomi oteli Arcadia Bağlarında Haziran ayından itibaren misafir kabul etmeye başlayacak.


Otelin mimarisi Balkan savaşı sırasında yıkılan Edirne Sarayı’nın mimarisinden esinlenerek tasarlandı. Otelde hepsi doğa manzarasına bakan 18 adet junior suit, yerel ürünlerle tasarlanan yemeklerin sunulacağı uluslararası standartta bir restoran, yüzme havuzu, SPA, geleneksel Türk hamamı ve Sauna bulunuyor.


İstanbula 170 kilometre uzaklıkta bulunan Arcadia’da ziyaretçiler şehir yaşamının stresini geride bırakarak, üretime ve doğaya yakın olacaklar. Dileyenler günü bağların ve koruların arasındaki patikalarda yürüyüşler yaparak, mevsimine göre üzüm, kiraz, armut, yaban kekiği, kuşburnu, kuzukulağı, mantar toplayarak geçirebilir, havuzda, SPA’da dinlenebilirler. Dileyenler ise Edirne’ye, Longoz ormanlarına, Dupnisa mağarasına ve yavaş şehir Vize’ye yapılan günübirlik turlara katılabilirler.


Kuşların göç yolu üzerinde olan bölgede mevsimine göre bir çok farklı kuşa da rastlamak mümkün.


Otelin açılması ile başlayacak Arcadia Bağları projesi’nin üçüncü aşamasında ise, ürünlerin İtalyan köy kooperatifi modeliyle ortak pazarlanacağı Çiftlik Evleri hayata geçecek.