Veli Kocatürk

 

1985 yılında Ankara’da doğdum. Lise eğitimini Denizli Türk Eğitim Vakfı Anadolu Lisesinde tamamladıktan sonra 9 Eylül Üniversitesi İşletme bölümüne yerleştim.

2009 Yılında üniversiteden mezun olduktan sonra yurtdışı merkezli bir finansal danışmanlık firmasında Uluslar arası döviz piyasasında analist olarak görev yapmaya başladım. 2 yıllıklık Analistliğinin ardından aynı kurumda Şube Müdürü olarak 2 yıl görev aldım. Bu esnada Atılım Üniversitesinde MBA programımı tamamladım.  2013 yılında askerlik görevimi tammladım. Askerlik göreviminin ardından Işık Menkul Değerler A.Ş’de Araştırma Müdürü olarak görevime başladım. Görevim süresinde bir koç dergide güncel ekonomik olaylara ilişkin makalelerim yayınlandı. Bir çok ekonomi kanalında ve ulusal kanallarda yorumcu olarak programlara katıldım.

2016 yılında Işık Menkul Değerlerdeki görevimden ayrılarak Ahlatcı Yatırım Menkul Değerler şirketinde Kaldıraçlı İşlemler Birim Müdürü olarak görev aldım. 2017 yılı Nisan ayında ise yeniden Işık Menkul Değerler A.Ş’ye Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdür olarak geri döndüm. Halen bu görevimi yürütmekteyim.