Yoğun iş hayatı, yaşamın getirdiği iniş çıkışların yarattığı stres, çevresel faktörler doğal olarak öncelikle yüzde tahribatlar yaratmakta. Elbette buna yaş faktörü   eklenince de ne kadar istense de yıllarsa meydan okumak zorlaşıyor. Ancak  teknolojinin gelişimi günümüz kadınlarının önemli  bir  şansı olmalı ki her geçen gün estetik ile ilgili yenilikler yüz güldürmekte. Çeşitli cihazlarla  yapılan estetik uygulamaları arasında Hİ-FU  ile yapılan cilt gençleştirmesi  de son  günlerde dikkat çekmekte.Ağrısız ve kolay bir işlem olan bu uygulama ile ilgili  bilmediklerimizi Seben klinik kurucusu Dr. Sevil Özkan’dan öğrendik.

Hi – Fu ile ilgili neler söylemek istersiniz,yapılan uygulama ile ilgili bilgi verebilir misiniz?

Kaş kaldırma,sıkılaşma,tonlamayı sağlayan  cerrahi olmayan ameliyatsız  yüz germe ve gençleştirici  bir yöntem olan  Hi-fu ile yapılan uygulamada vücudun kendini doğal  yoldan iyileştirmesi yöntemi  kullanılır.  Fokus  ultrasond kullanılarak derinin derin yapıları uyarılarak vücudun  kendi iyileşme  yapıları   kullanılarak  nazikçe deri  ve altındaki dokuların yenilenmesini  sağlanır. Cilt de  ki   kolajen yapıyı  artırarak yapılan bu uygulamadan  anlamlı bir sonuç almak için, yüzde; bir seans,  vücutta ise 5-10 seans uygulanması  yeterlidir.

Uygulama nasıl yapılmakta, yapılan bölgede  can yanması söz konusu mu,tüm vücuda uygulanabilir mi?

Cihaza ait olan el probu ile kullanılan  Hi-fu  ile öncelikle  ilgili bölgeye işlem uygulanır. Ağrısız bir yöntemdir. Kullanıldığı alanlara gelince; yüz ,kollar,karın  ve bacaklarda uygulama yapılır.Cilde verilen fokus ultrasound ile cilt yenilenirken, kojen yapımını  uyararak, hızlandırır.

Kimlere işlem  uygulanır?

Hi-fu 30 yaş ve üstü  herkese uygulanır.Gebe ve cildinde enfeksiyon olan kişilerde uygulama yapılmamaktadır.

İşlemden sonra neler yapılmamalı?

Yaklaşık on beş gün yapılan işlemin etkisini artırmak için  öncelikle tedaviden  sonraki 24 saat boyunca sıcak su  ile yüze temas yapılmaması çok önemlidir.  Diğer yandan bir hafta boyunca cildin  nemli tutulması, bir hafta  boyunca güneşten korunması,iki hafta boyunca sauna ve masaj yaptırılmaması, 15 gün boyunca lazer- RF   tedavisi uygulanmasının  yapılmaması gerekir.

383 766 284